Boys Varsity Cross Country · Boys Varsity Cross Country finishes 11th place at Yorktown Invitational


  Place Points
Shenandoah High School 11th 288

The Raiders were lead with a top 10 finish by Borru Kishpaugh (8th) Filling out the team scoring for the Raiders were: Kimball, Soden, Rickard, Baker, Coccia and Busby. The Raiders continue to improve times as they head to the Delta Invitational next Saturday.. 2018 YORKTOWN “JIM LEFFLER” XC INVITATIONAL – VARSITY BOYS

—————————————————————————-
VARSITY BOYS’ TEAM RESULTS
—————————————————————————-

1. LAWRENCE NORTH
2 4 11 13 15 (25) (46) = 45
Matt Reid, Joseph Grese, Jalen Ray, Simon Teklezghi, Quinten Rostron,
Paul Hopkins, Alec Hoeft

2. GREENFIELD CENTRAL
3 9 18 26 33 (45) (51) = 89
Parker Niemeier, Conner Kinnaman, Luke Muckerheide, Austin Nigh, Matt
Wickham, Jonah Fletcher, Gage Guenin

3. MT. VERNON (HANCOCK CO)
16 20 21 22 24 (27) (40) = 103
Evan Rappe, Tyler Strantz, Colin Brown, Jacob Benz, Michael Damer,
Ryan Strantz, Rielly Glassing

4. HAGERSTOWN
5 14 29 31 34 (36) (43) = 113
Elijah Halcomb, Logan Tuttle, Holden Robinson, Alexander McKee, Blake
Creech, Quentin Osborne, Dylan Napier

5. MUNCIE CENTRAL
7 19 37 38 58 (73) (82) = 159
Isaiah Bennett, Kavan Byrd, Robert Thomma, Aj Martinez, Dylan Bradford,
Zake Campbell, Matt Lloyd

6. YORKTOWN
1 17 23 61 66 (67) (78) = 168
Matt Mitsch, Sean Weiss, Caleb Bonsack, Sam Willey, Thomas Wilhoite,
Ben Edwards, Sam Brumley

7. WAPAHANI
12 30 49 50 70 (96) (97) = 211
Blake Ellis, Griffen Miller, Andrew Shrock, Brandon Ellis, Nykiasyn
Sweat, Joey Dickinson, Jaden Patton

8. NEW CASTLE
28 32 42 64 68 (74) (89) = 234
Britton Adkins, Jaycee Wilburn, Ben Brock, Ayden Humbles, Traye Owens,
Benjamin Head, Dominic Reynolds

9. COWAN
10 41 63 65 72 (87) (92) = 251
Daniel Wright, Preston White, Keagan Keesling, Michael Hargrave,
Nathaniel Kirby, Christopher Miller, Perrin Belcher

10. MUNCIE BURRIS
6 56 60 69 75 (80) (90) = 266
Elliott Whiteside, Dryden Frecker, Josh Stephenson, Max Davis, Matthew
Minnich, Josiah Smith, Nolan Clay

11. SHENANDOAH
8 54 59 81 86 (91)(100) = 288
Borru Kishpaugh, Nate Kimball, Josh Soden, Gavin Rickards, Austin
Baker, Kelden Coccia, Seth Busby

12. DALEVILLE
39 55 62 77 79 (99) = 312
Khoa Weston, Cameron Lykins, Eli Isom, Dom White, Robert Wilson,
Tanner Gick

13. ANDERSON
47 48 57 71 94 (98) = 317
Eduardo Gomez, Dryden Thomas, James Glazebrooks, Damaurion Menifee,
Jalen Coleman, Bradlee Thomas

14. JAY COUNTY
35 52 76 83 84 (85) (93) = 330
Skyler Myers, Tayler Smeltzer, Mitchell Winner, Aaron Funkhouser,
Dustin Harris, Ben Hunter, Ethan Andreshak

15. PENDLETON HEIGHTS
44 53 88 95 101 (102) = 381
Seth Leicht, Austin Davis, Pyry Kurunsaari, Gabriel Holland, Jonathan
Pardue, Ashton Schuyler